Przejdź do treści

Kuchenne meble na wymiar – modne czy ponadczasowe?

Pięknie prezentująca się kuchnia, która do tego jest niezwykle funkcjonalna, to marzenie wielu osób. I nic w tym dziwnego – w końcu przestrzeń ta stanowi niejako serce każdego domu. Jednak podczas jej urządzania można natrafić na pewne trudności, a jedną z nich okazuje się nietypowy rozmiar przestrzeni. Niewielkie mieszkanie lub wręcz przeciwnie, przestronny dom to nie lada wyzwanie w kwestii aranżacyjnej. W jaki sposób zaradzić więc przeciwnościom losu? Decydując się na kuchnię na wymiar! Ale czy to rozwiązanie jest tak uniwersalne, że spisze się przez wiele lat? Dziś podpowiemy, czy kuchenne meble na wymiar to moda, czy ponadczasowość. Zapraszamy!

Jaką wybrać kuchnię na wymiar – zalety i możliwości rozwiązań

Zanim przejdziemy do omówienia kwestii trendów, przyjrzyjmy się zaletom projektowania kuchni na wymiar. Pomogą one w podjęciu decyzji m.in. o tym, jakie systemy wybrać oraz czy w ogóle decydować się na taką opcję. Zamówienie mebli kuchennych na wymiar jest przedsięwzięciem zdecydowanie lepszym niż kupno szafek w markecie budowlanym, gdyż te często są niedopasowane do siebie oraz do wymiarów naszego pomieszczenia. Z drugiej strony ma dłuższy czas oczekiwania na realizację oraz determinuje konieczność odpowiedniego zaplanowania działań. Jednak to, że meble na wymiar wymagają od nas większego zaangażowania w kwestii organizacji, nie oznacza, że cały proces projektowania jest skomplikowany. Wręcz przeciwnie! Wystarczy skorzystać z fachowej pomocy, a kuchnia na zamówienie stanie się realnym wyposażeniem domowej przestrzeni. Zaletami takiego rozwiązania są:

  • zaprojektowanie od A do Z kuchni zgodnie z wymiarami przestrzeni,
  • wykorzystanie wszystkich miejsc w funkcjonalny sposób,
  • wymarzony styl możliwy do osiągnięcia poprzez indywidualny projekt,
  • zachowanie estetyki w kwestii przechowywania produktów oraz wyposażenia (sprzętu AGD);
  • możliwość wybrania wielu nowoczesnych systemów – push to open, kosza cargo, obrotowych szuflad i innych.

To, co jeszcze zalicza się do zalet kuchni na wymiar, to przede wszystkim możliwość kontroli każdego etapu projektu wraz z wykonawcą. Profesjonalna firma zajmie się wszystkimi szczegółami, aby finalne meble były maksymalnie komfortowe w użytkowaniu, a przy tym prezentowały się jak najlepiej.

kuchenne meble na wymiar

Moda czy ponadczasowość?

Co jednak jest ważniejsze podczas projektowania mebli na wymiar – moda, a może ponadczasowość? Odpowiemy na zadane pytanie w dość nieoczywisty sposób: kuchnia na zamówienie może być mixem nowoczesnych trendów z klasyką! Warto jednak wziąć pod uwagę kilka czynników, aby móc cieszyć się z udogodnienia, jakim jest modna, a jednocześnie ponadczasowa kuchnia na wymiar. O czym pamiętać?

1. Chcąc posiadać ponadczasową kuchnię, trzeba wziąć pod uwagę maksymalne rozplanowanie przestrzeni w sposób jak najbardziej użytkowy. Jeśli jest to pierwsza aranżacja w nowym domu/mieszkaniu, należy przemyśleć, czy rozwiązania, które są przydatne na tę chwilę, nie okażą się zbędne na przestrzeni lat. Np. nisko umieszczony piekarnik wbudowany w system szafek może okazać się niebezpieczny, gdy w domu pojawią się dzieci. Z kolei zbyt wysoko umieszczone szuflady mogą być niepraktyczne i uniemożliwią wygodne przechowywanie rzeczy.

2. Stawiając wyłącznie na trendy, trzeba rozważyć, czy np. intensywny kolor frontów, który jest obecnie modny, nie będzie uważany za kilka lat za kiczowaty i nieestetyczny. Z tego powodu lepiej zdecydować się na kuchnię na wymiar w neutralnych barwach – bieli, szarości lub czerni – a wyraziste kolory przemycać w dodatkach czy wyposażeniu.

3. Dobrym posunięciem jest zdecydowanie się na trwałe surowce, z których będą wykonane szafki oraz blaty. Wśród trendów w tym zakresie królują kamienie naturalne, takie jak granit, marmur czy konglomeraty (mieszanka kamienia z żywicą epoksydową). Z powodzeniem za surowiec na blat posłuży także drewno, które jest odporne na uszkodzenia, a do tego bardzo estetyczne. Takie rozwiązania pozwolą na połączenie mody z ponadczasowością – czyli posiadanie takiej kuchni, która będzie prezentować się zgodnie z obecnymi trendami, a jednocześnie stanie się wysoce funkcjonalna i trwała.

Zatem na pytanie – kuchnia modna czy ponadczasowa – odpowiadamy: łącząca te dwie cechy! Meble kuchenne na zamówienie mogą być naprawdę sporym ułatwieniem w zakresie aranżacji, dlatego zdecydowanie warto poświęcić czas na wstępne opracowanie projektu, a następnie powierzyć jego realizację odpowiednim osobom. Nowa kuchnia już wybrana? Czas skorzystać z naszej pomocy, by w krótkim czasie mogła służyć jako serce domu!

Kuchnie na zamówienie Bolesławiec
AM Kuchnie na FB
AM Kuchnie YouTube
Wróć do spisu treści